Johannes Høsflot Klæbo:

- Delte soverom med bestemor

Dette visste du neppe om skistjernen.

OVERRASKET: Johannes Høsflot Klæbo overrasket mange da han gjestet talkshowet til Else Kåss Furuseth. Foto: NTB
OVERRASKET: Johannes Høsflot Klæbo overrasket mange da han gjestet talkshowet til Else Kåss Furuseth. Foto: NTB Vis mer
Publisert

Nylig var langrennsløper Johannes Høsflot Klæbo (25) gjest i «Kåss til kvelds» på NRK.

De fleste er mest vant til å se skistjernen med ski på beina, men den lørdagen satte han seg godt til rette i sofaen til Else Kåss Furuseth (41), klar for å snakke om mer private ting enn bare det som skjer i skisporet.

I løpet av sendingen kom han med noen private avsløringer som så ut til å treffe godt hos publikumet som var til stede - og som få antakeligvis har visst om.

- Altfor lenge

Kåss Furuseth hadde nemlig nøstet litt opp i fortiden til 25-åringen, og i fellesskap ble det avslørt at han som ung faktisk spilte instrument.

Klæbo ble umiddelbart ganske rødmende da han forsto hva som kom, men han endte altså opp med å måtte innrømme at han har spilt Cello.

Komikeren og programlederen var rask til å spørre skistjernen hvor lenge han holdt på med instrumentet.

- Altfor lenge. Jeg har spilt Cello i ti år, røpet Klæbo og mottok både applaus og latter, før han fulgte opp:

- Jeg var veldig dårlig, jeg håper ikke du har noe her nå.

Selvfølgelig hadde Kåss Furuseth et klipp på lur, og videoen ble tatt imot med stor latter fra salen.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer