Etter fem års ekteskap har de nå valgt å skille lag. Inntil nylig bodde de sammen i Györ i Ungarn hvor hun er håndballproff.
– Jeg kan bekrefte bruddet, utover det ønsker jeg ikke å kommentere saken, sier Tom Reidar Haraldsen til Seoghør.no.
Seoghør.no har vært i kontakt med Katrine Lunde Haraldsen, men hun har så langt ikke ønsket å kommentere bruddet.
Noen timer seinere kom håndballforbundet med en pressemelding der nyheten ble bekreftet.
«Keeper på det norske kvinnelandslaget i håndball, Katrine Lunde Haraldsen, har tatt ut separasjon. Hun giftet seg med Tom Reidar Haraldsen sommeren 2007, men de to skiller nå lag.»
- Dessverre går ikke livet alltid på skinner, og det utvikler seg annerledes enn man hadde tenkt. Ekteskapet anser jeg som et privat område, så ut over å informere om separasjonen, vil jeg ikke si noe mer offentlig. Jeg ber om respekt og forståelse for at jeg heller ikke ønsker å dele mine tanker om dette i fremtidige intervjuer, sier Katrine Lunde Haraldsen i pressemeldingen.
Den norske landslagskeeperen debuterte på håndballandslaget i 2002, og har 207 landskamper for Norge. Hun spiller i dag for Györ Audi ETO KC i Ungarn
Bli fan av Seoghør.no på Facebook her
Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på [email protected], ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.
LES OGSÅ: Strålte på den røde løper