Denne uka kom nyheten om at Bruno Fernandes (34) er tilbake på fotballbanen.
Keeperen har fått godkjent en åpen soning, og har signert for 3. divisjonsklubben Pocos de Caldas i Brasil. Det skriver blant annet danske Ekstra Bladet.

Mann (43) drepte Kutchers date
Bestialsk drap
De siste ni åra har keeperen vært i fengsel. Han satt inne etter at han innrømmet å ha bestilt drapet på den tidligere modellkjæresten Eliza Samudio.
Drapet blir beskrevet som bestialsk.
I rettssaken i 2013 innrømmet Fernandes at han bestilte drapet på kvinnen, men 25-åringen ble drept av leiemordere.
I retten sa brasilianeren at en venn av ham betalte leiemordere. Ifølge dommen ble Samudio kvalt før hun ble matet til Brunos rotweilere.
For å bli kvitt liket kappet de opp modellen i små biter før de fôret henne til hundene. Målet var at alle sporene skulle forsvinne.
Fernandes ble dømt til 22 år og tre måneders fengsel for medvirkningen til drapet.

Instagram-profil (17) brutalt drept
Åpen soning
Fernandes er ikke noen hvem som helst. Han var kaptein for den brasilianske storklubben Flamengo og var aktuell for spill i Brasils VM-tropp i 2014.
Fernandes, som også har spilt for Atlético Mineiro, var ønsket av den europeiske storklubben AC Milan da drapssaken sprakk.
Det var i sommer at keeperen ble løslatt fra fengsel. TV-bildene viste at han ble hastet inn i en bil da han forlot Varginha-fengslet i Minas Gerais.

Reglene til keeperen nå er ganske enkle. Vær hjemme mellom åtte på kvelden og seks på morgenen.
Fernandes skrev under for klubben i august, men det er først nå at han har fått tillatelsen til å spille. Daily Record skriver at keeperen fikk en varm velkomst da han entret banen for å spille en treningskamp for første gang siden 2010.
Denne artikkelen ble først publisert på Dagbladet.no.
LES OGSÅ: Coleen Rooney med sjokkanklager
