Madonna:

Auksjonerer bort nakenbildene

Men du må punge ut om du vil ha en kopi.

UTEN EN TRÅD: Til sommeren kan nakenbildene av Madonna bli dine. Foto: Steve Sands/NewYorkNewswire/Bauer-Griffin/Shutterstock/NTB
UTEN EN TRÅD: Til sommeren kan nakenbildene av Madonna bli dine. Foto: Steve Sands/NewYorkNewswire/Bauer-Griffin/Shutterstock/NTB Vis mer
Publisert

Det var på begynnelsen av 90-tallet at popdronning Madonna (64) lot seg fotografere naken av fotograf Steven Meisel.

Bildene dukket deretter opp i den kontroversielle boka «Sex», skrevet av Meisel selv, som ble utgitt i 1992. Nå, over 30 år seinere, vil rundt 40 av bildene fra boka selges på auksjon. Det melder The Sun.

UTE AV SKAPET? Den verdenskjente sangerinna Madonna delte en ny video med fansen hvor hun angivelig sier at hun er homofil. Video: Tiktok/@Madonna Vis mer

Auksjonen finner sted i New York denne sommeren. På bildene kan Madonna blant annet ses posere naken på en strand, og lenende over en fontene. Alle fotografiene vil bli signert av Madonna og Steven Meisel.

Om du ønsker å få kloa i en kopi av disse bildene må du imidlertid punge ut. Ifølge The Sun er det nemlig en ganske stiv prislapp på «kunstverkene».

CORONABRÅK: Superstjernen Madonna er i hardt vær etter et innlegg på Instagram. Video/foto: Twitter/Instagram/NTB Scanpix Vis mer

Madonnas nakenbilder ligger ute for alt mellom 40 000 og 242 000 pund - noe som tilsvarer mellom 540 000 og 3,2 millioner norske kroner.

Nestlederen i auksjonsbyrået som vil selge bildene, Darius Himes, forteller at boka selv nå kan oppfattes som kontroversiell.

- 30 år seinere er «Sex» fortsatt noe kontroversiell, men det er samtidig en veldig kroppspositiv og sexpositiv bok.

MADONNA: Ikke alle var imponert over det den aldrende popdronningen presterte fra scenen under Melodi Grand Prix: Video: NRK. Klipp: Kristoffer Løkås/Dagbladet TV Vis mer

- Den var sjokkerende og pirrende og fanget mye av den glødenenergien Madonna hadde på begynnelsen av 1990-tallet.

LES OGSÅ: Ga morsdagskort til feil mor

Vi bryr oss om ditt personvern

Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer