Som Seher.no meldte om i forrige måned - har Carew og Dixon blitt observert sammen på byen i Storbritannia den siste tiden. Senere bekreftet Carew overfor Se og Hør at han datet sangerinnen.
Og til avisen Daily Mirror innrømmer Carew nå at han er en stor fan av Alesha.
- Først vil vi bli kjent som venner, og så får vi se hva fremtiden bringer. Jeg vil ikke kalle oss et par fordi vi fortsatt holder på å bli kjent, men hun er en fantastisk person.
Dixon har tidligere vært med i den britiske popgruppen Mis-Teeq, og vant i 2007 den britiske utgaven av "Skal vi danse?".
- Jeg kjenner til dansingen hennes, og hun hjelper også meg med forarbeidet, sier Carew til Daily Mirror.
Alesha Dixon har tidligere vært gift med popstjernen MC Harvey, men skilte seg i 2006, etter at han hadde vært utro med hennes venninne.
LES OGSÅ: - Ville ikke leve lenger