SEHER.NO: Liam Neesons siste spillefilm står overfor en boikott etter at filmstjernen innrømmet å ha spist ulvekjøtt i forberedelsene til rollen.
Den irske skuespilleren har fått dyrevernorganisasjonen PETA på nakken for sine metoder for å sette seg inn i rollen til filmen «The Grey», der han spiller lederen av en gruppe mennesker som blir jaktet på av ulver etter en flystyrt i det arktiske isødet.
- Det smakte veldig vilt, men jeg er irsk så jeg er vant til merkelige gryteretter. Jeg takler det. Bare hiv inn masse gulrøtter og løk i det, så kan jeg kalle det en middag, uttalte Neeson ifølge RadarOnline.com.
PETA reagerte sterkt på filmstjernens uttalelser, og sendte ut en pressemelding der de oppfordrer publikum til å holde seg unna Liam Neesons nye film.
- Neesons standpunkt til behandling av dyr er smertelig i utakt med resten av verden. Ikke dyss dette ned, hold dere unna «The Grey».
De fleste ulvene-scenene i filmen er blitt til ved spesialeffekter, men PETA hevder at filmens regissør Joe Carnahan bestilte ulvekadavre som var blitt fanget i feller til enkelte av scenene.
- Flere dyr som blir fanget i feller biter av sine egne lemmer for å komme seg fri. Disse dyrene dør av koldbrann eller andre infeksjoner, og etterlater seg ofte trengende valper til seg selv, sier talsperson for PETA Jane Dollinger i pressemeldingen ifølge RadarOnline.com.
Til tross for dyrevernorganisjonens forsøk på å få filmen boikottet, har filmen allerede rukket å bli en stor suksess i USA.
Bli fan av Seher.no på Facebook her
Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på 2255@shf.no, ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.
LES OGSÅ: Fant lykken igjen etter konas tragiske død