
Foto: Stella Pictures
TALENTFULL DANSER: Kimhye Kristine Jin Iversen gikk sammen med gruppen Soulstars til semifinalen i «Norske Talenter». Nå er de klare for å prøve seg i «X Factor». Til høyre programleder Sturla Berg-Johansen.
SEHER.NO: Kimhye Kristine Jin Iversen (29) deppet ikke lenge da hun som første deltaker i årets «Robinsonekspedisjon» røk ut av TV3-realityserien søndag.
X Factor er nok mer min ting
- Kimhye Kristine Jin Iversen
Den tidlige exiten betød nemlig at den aktive street-danseren - som driver eget dansestudio i Oslo - fikk muligheten til å kaste seg med i kampen om å vinne TV 2s talentkonkurranse «X Factor».
Opprinnelig hadde hennes faste danse og sang-gruppe «Soulstars» beregnet å måtte klare seg uten henne.
- Robinson hadde førsteprioritet, og hadde jeg gått langt, hadde jeg droppet «X Factor». Men når jeg først røk ut, var det en uventet bonus med å ryke ut av Robinson først. «X Factor er nok mer min ting, og nærmere det jeg driver med til daglig, sier hun til Seher.no.
I løpet av de ti årene hun har vært aktiv som danser har Kimhye vært med og varmet opp for kjente artister som 50 Cent, Ne-Yo og lady Gaga.
I 2008 gikk gruppen hennes også helt til semifinalen i «Norske Talenter».
- Uken min går mest med til dans. I tillegg til å danse selv, underviser jeg også. Nå håper jeg at vi kan gjøre det enda bedre i «X Factor», sier hun til Seher.no.
Selv om hun røk ut tidlig av «Robinsonekspedisjonen» har hun ikke noen problemer med å anbefale det til eventyrlystne nordmenn.
- Hvis man melder seg på for å bli kjent er det ikke akkurat det rette, men hvis man vil være med på et eventyr, så har jeg ingen problemer med å anbefale det, selv om det ble et kort opphold for min del.
Bli fan av Seher.no på Facebook her
Sjekk ut våre nye mobilsider på http://m.seher.no
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på seher@seher.no, ring vår tipstelefon 93076767 eller send sms/mms med kodeord SEHERTIPS til 1901.
LES OGSÅ: Robinsondeltaker slått ned på premierefest