
Foto: All Over Press
MARERITT: Kjendiskokken hadde investert 60 millioner i sitt USA-imperium, og det siste året har 97 millioner gått tapt, melder Times.
SEHER.NO: I sine programmer ser det ut til at «Hell's Kitchen»-stjernen Gordon Ramsay alltid har kontroll på det som foregår. Men når det kommer til det å betale sine egne regninger er han tilsynelatende ikke den mest
stabile. Og nå er han gått konkurs.
Dette er et marerittkjøkken av makeløse proporsjoner
- Restaurantguiden Harden's
På tross av suksessen med programmet «Hells Kitchen» og «Kitchen Nightmares», den amerikanske versjonen av «Hellstrøm rydder opp», er Ramsay en fiasko i USA. På bare ett år har han tapt nesten 100 millioner kromer.
Kjendiskokken hadde investert 60 millioner i sitt USA-imperium, og det siste året har 97 millioner gått tapt, melder Times.
I juni ble gourmetkokken tvunget til å stenge en restaurant etter å ha gått 1,2 millioner i underskudd - hver eneste uke.
For et par uker siden måtte han selge en pub i London, og forrige helg satte han inn en annonse for å få solgt enda en pub i London, The Warrington.
- Dette er et marerittkjøkken av makeløse proporsjoner, skriver restaurantguiden Harden's i sin seneste utgave.
Bli fan av Seher.no på Facebook her.
Sjekk ut våre nye mobilsider på http://m.seher.no
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på seher@seher.no, ring vår tipstelefon 93076767 eller send sms/mms med kodeord SEHERTIPS til 1901.
LES OGSÅ: - Han nekter å betale regningene