Skrevet av
Bjørn Ekker
Publisert:
17. may 2010 kl 13:44
SEHER.NO: I sine programmer ser det ut til at «Hell's Kitchen»-stjernen Gordon Ramsay alltid har kontroll på det som foregår. Men når det kommer til det å betale sine egne regninger er han tilsynelatende ikke den mest stabile kokke-kniven i skuffen.
Han har det åpenbart mer travelt med å være på TV eller å skaffe seg damer.
- Michael Braunschweiger
Sist uke saksøkte to vinleverandører ham med påstanden om at han skylder dem hver 40.000 dollar - vel en halv million kroner til sammen.
Men som om ikke det var nok har nå nok en utilfreds leverandør kommet på banen. Eieren av det Bronx-baserte firmaet Endicott Meats, Michael Braunschweiger, mener nemlig at har ubetalte regninger for stive 190.000 dollar, som tilsvarer nesten 1,2 millioner norske kroner, skriver nypost.com.
- I likhet med disse vinguttene har jeg ikke kunnet komme i kontakt med ham siden november, forteller Braunschweiger, som selger kjøtt til Ramsays to restauranter Zabar's og Dean & DeLuca.
Han har derimot mer skyts i ermet:
- Han har bygd seg opp en enorm regning for alle mulige ting han har kjøpt til restaurantene sine - alt fra andebryst, til lam, til bacon. Men plutselig stoppet betalingen og han sluttet å ta telefonen.
Braunschweiger planlegger nå å saksøke kokken. Samtidig legger han ikke skjul på at han synes Gordon Ramsay, som på TV er travelt opptatt med å fortelle andre hvordan de skal drive butikk, først bør lære å styre sin egen.
- Gordon fortalte meg at han alltid ville betale sine regninger raskt, men han har det åpenbart mer travelt med å være på TV eller å skaffe seg damer, sier Braunscweiger med henvisning til 2008, da Ramsey ble beskyldt for utroskap mot sin kone.
Ifølge nypost.com har det ikke vært mulig å innhente kommentarer fra Ramsey selv eller hans ansatte.
Bli fan av Seher.no på Facebook her.
Vi belønner gode kjendistips! Tips oss på seher@seher.no, ring vår tipstelefon 93076767 eller send sms/mms med kodeord SEHERTIPS til 1901.
LES MER: Se, nå har han ny sveis igjen
.