SATSER PÅ PLATESUKSESS: Rundt begynnelsen av juni blir Aylars nye single "Some People" utgitt i både Norge og Storbritannia.
Foto: Anders Myhren / Seher.no
BOR I NORGE - SYNGER I STORBRITANNIA: Aylar vil ifølge manager David Eriksen bruke sommeren til å pendle mellom sitt hjem i Norge og "Ministry Of Sound"-turnéen i Storbritannia. Her er hun sammen med partyfikser Ronnie Ottem under åpningen av Folketeatret i mars 2009.
PÅ TURNÉ MED BASSHUNTER: Aylar har tidligere vært med i flere av videoene til svenske Jonas "Basshunter" Altberg. Nå er de klare for å reise på turné sammen.
Nylig ble en smakebit av hennes nye låt "Some People" lagt ut på Youtube, og i løpet av våren og sommeren venter både offisiell utgivelse og en turné i Storbritannias største byer på Aylar.
- Det blir en stor turné med andre artister fra "Ministry Of Sound", som svenske Basshunter. Disse konsertene er en tradisjon i Storbritannia og pleier å trekke 15 til 20 000 tilskuere på hvert sted. Aylar skal være med for å fremføre sin nye singel, sier manager David Eriksen til Seher.no.
Aylar legger heller ikke skjul på at hun ser fram til å dra på tur med de andre "Ministry Of Sound"-artistene.
- Jeg gleder meg til min turné i Storbritannia i juli, skriver hun fredag på sin side hos nettsamfunnet Twitter.
Aylars nye låt vil ifølge David Eriksen bli lagt ut for salg i Norge samtidig som i Storbritannia, rundt starten av juni, men han avviser mulighetene for at Aylar-turnéen vil legge turen innom Norge.
- Jeg tror ikke det er aktuelt for henne å synge i Norge. Det er ikke de samme tradisjonene her for slike arrangement som "Ministry Of Sound" har. Jeg tror ikke det ville være mulig å få 20 000 til å komme på dette i Norge, sier han til Seher.no.
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på seher@seher.no, ring vår tipstelefon 93076767 eller send sms/mms med kodeord SEHERTIPS til 1901.