SEHER.NO: Fredag er det duket for nok en finalesendingen av "X Factor" på TV 2.
Denne uken ble det klart at det er trønderrockeren Chand Torsvik (27) som nå har seilet opp til å bli
den nye favoritten til å stikke av med seieren i "X factor". I kveld synger han igjen trønderrock - denne gangen av Åge Aleksandersen.
Men det er ikke bare dommerne i det populære programmet og bettingselskapene som har lagt sin elsk på Chand.
I forrige uke fikk nemlig "X Factor"-finalisten en håndskreven hilsen fra selveste statsministeren.
At selveste statsministeren har tatt seg tid til å skrive et brev til meg er ganske utrolig. Jeg er jo bare en liten kar fra Namsos, sier Chand til
Namdalsavisa.
"Kjære Chand, takk for hyggelig hilsen i Dagsavisen på mandag. Lykke til med trønderrocken. Hilsen Jens." lød lykkeønskningen.
Bakgrunnen for hilsenen var at Chand nylig ble intervjuet av Dagsavisen, hvor han fikk spørsmål om sitt politiske ståsted.
Jeg svarte noe sånt som at jeg synes Jens gjør en god jobb som statsminister. Men jeg hadde aldri trodd at han skulle bry seg så mye at han sendte et skriftlig svar tilbake. Det setter jeg stor pris på og kan ikke bli annet enn ydmyk, sier han.
Chand er en av syv gjenværende "X factor"-finalister, og i kveld skal han forsøke å overbevise publikum med Åge Aleksandersen-låten "Levva Livet".
Dette synger "X factor"-finalistene i kveld:
Pernille Svensen Øiestad
"Imagine" - John Lennon
Dediseres til Barack Obama
Lise Mæland
"Gabriellas song" - Helen Sjøholm
Dediseres til mamma
Gabrielle Leithaug
"En natt forbi" - Jan Eggum
Dediseres til lillebror
Mari Lorentzen
"Stop" - Sam Brown
Dediseres til kjæresten Åsmund
Tommy Fredvang
"Against all odds" - Phil Collins
Dediseres til en kompis
Chand Torsvik
"Levva Livet" - Åge Aleksandersen
Dediseres til Åge Aleksandersen
Shackles
"Free your mind" - En Vogue
Dediseres til sangpedagogen
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på seher@seher.no, ring vår tipstelefon 93076767 eller send sms/mms med kodeord SEHERTIPS til 1901.
LES OGSÅ: - Trodde ikke det skulle skje igjen