ser fram til at rettferdigheten seirer
Foto: AP
JACKSONS LEGE: Dr. Conrad Murray var den siste som så Michael Jackson i live, men hevder han ikke er skyld i popstjernens død.
 ser fram til at rettferdigheten seirer
Foto: All Over Press
BLE DREPT: Mandag ble det fastslått at Michael Jackson døde av en overdose med Propofol.

- Ser fram til at rettferdigheten seirer

Jackson-familien er glad popkongens dødsårsak er blitt kjent.
Annonse
Annonse
 
Skrevet av
Kirsti Ertsås
25. aug 2009 kl 07:28
Del på facebook   
Vil du motta Seher.nos nyhetsvarsel?
SEHER.NO: Mandag ble det ifølge Us Magazine kjent at rettsmedisineren i Los Angeles, California, har slått fast at Michael Jackson ble drept av en dødelig av anestesi-medisinen Propofol.

Like etter gikk Jackson-familien ut med en pressemelding hvor de berømmer arbeidet til rettsmedisineren.

- Jackson-familien har full tillit til den juridiske prosessen, og berømmer den pågående innsatsen til rettsmedisineren, advokaten og politiet. Familien ser fram til den dagen rettferdigheten seirer, uttrykte de i en pressemelding mandag.

I etterkant av Michael Jackons død, har artistens egen lege Dr. Conrad Murray (51) blitt beskyldt for å ha stått bak den harde medisineringen som kan ha tatt livet av popartisten.

Conrad var den siste som så poplegenden i live, og det spekuleres i om han kan ha hatt noe med dødsårsaken å gjøre. Det mener i hvert fall Michaels brødre, Jermain og Tito, som offentlig har gått ut og anklaget legen.

Ifølge TMZ skal Murray ha innrømmet at han skal ha forsøkt flere midler for å få poplegenden til å sovne den dagen han døde. Da han etter flere forsøk fremdeles var våken, ga Murray Jackson Propofol, etter at artisten gjentatte ganger hadde krevd det.

I forrige uke snakket Murray for første gang ut i en video hvor han hevdet sin uskyld.

- Jeg har fortalt sannheten, og jeg har troen på at sannheten vil råde, uttalte han i videoen.

Har du et kjendistips? Tips oss på seher@seher.no, eller ring vår tipstelefon 93076767.

LES OGSÅ:
- Det er mord

Diskutér denne artikkelen

Seher.nos debatt er et forum for meningsutveksling, informasjon og synspunkter. Vi krever at du identifiserer deg gjennom din Facebook-konto. Vi vil ikke ha mobbing eller trakassering, trusler eller hatefulle meldinger på Seher.no. Den som gjør seg skyldig i dette vil oppleve å bli utestengt.

Med vennlig hilsen David Stenerud, redaktør.
Laster..
 
6 7 8
Annonse

Alle de siste sakene
NORSKE KJENDISER
JETZ
KONGELIGE
TV OG FILM