SEHER.NO: Fredrik Skavlans suksessprogram "Skavlan" skal bli en samproduksjon mellom SVT og NRK og sendes på begge kanaler til høsten, melder NRK i en pressemelding.
Dermed skal den populære talkshow-verten lede et program som samlet sett kan nå 13,8 millioner skandinaver på fredagskveldene.
Samproduksjonen skal ha sin første sending i september, og sendes fredag kveld i begge kanaler.
- Et bra talkshow handler først og fremst om hvor interessante gjester og historier som er med. Derfor kjennes det helt fantastisk for meg og redaksjonen å kunne utvide våre jaktmarker til to land, sier Fredrik Skavlan i pressemeldingen.
- Dette er et unikt prosjekt mellom våre to selskaper. Fredrik Skavlan har en solid plattform både i Norge og Sverige, og vi gleder oss til å se hvordan en slik samproduksjon vil fungere, sier mediedirektør Annika Bjørnstad.
NRK og SVT vil klippe hver sin eksklusive versjon av programmet, men de aller fleste gjestene vil gå igjen i begge utgaver.
- Jeg ble jo ekstra glad for at såpass mange nordmenn fulgte reprisen rundt midnatt av det helsvenske «Skavlan», og da føltes det riktig å følge opp med en norskere utgave. Kall det gjerne hjemlengsel!
Skavlans tidligere talkshow på NRK «Først og sist» hadde sin første sending i 1998, og kan trygt sies å være en av tidenes største TV-suksesser for statskanalen. I årene 2000 til 2007 hadde programmet i gjennomsnitt over én million seere hver fredag med en markedsandel på over 60 prosent.
Har du et kjendistips? Tips oss på seher@seher.no eller ring vår tipstelefon 93076767!
LES OGSÅ: - Det provoserer meg