SEHER.NO: Petter Pilgaard (29) elsker å feste både på og utenfor "Paradise Hotel" - og gjør ikke noe unntak i påskefjellet.
Den 29 år gamle investeringsrådgiveren legger ikke skjul på at det til vanlig er champagne - eller "skumpa" som han selv kaller det - som er favorittdrikken. Men på fjellet er det andre regler som gjelder.
- Til fjells liker jeg best å kjøre drinker istedenfor champagne, og "vodka cranberry" er det beste i sola. Man kan jo bli lei av champagne også, ler Petter når Seher.no snakker med ham på telefon fra Beitostølen.
Sammen med 30 venner tilbringer han ferien i det populære skianlegget, og Petter er ikke i tvil om hva som skal til for å lage en skikkelig fest i påske-paradiset.
- Man må selvfølgelig ha godt vær. Deretter er det viktig med god drikke og å invitere masse søte damer, sier Petter - som forrige torsdag valgte å sende hjem Rune Gammelsether da han ble tvunget til å vrake en av gutta i "Paradise Hotel".
- Det var tøft å vrake en kompis. Jeg hadde aldri
trodd jeg skulle gråte på TV, sa Petter til Seher.no etter den tunge avgjørelsen.
Påsketurene med hele kompisgjengen har vært en tradisjon i mange år, men den populære "Paradsie Hotel"-deltakeren innrømmer at det noen ganger kunne ha vært greit å ha hatt et kamera tilstede for å friske på hukommelsen dagen derpå.
- Den villeste turen var vel da vi var på Geilo for et par år siden. Jeg ble veldig full og tryna på ski, men klarte å beholde bena. Etterpå husket jeg knapt noe fra den påsken, bortsett fra at det var veldig moro, ler Petter til Seher.no.
"Paradise Hotel" ser du mandag til torsdag kl 21.30 på TV3.
LES OGSÅ: Paradise-Margethe: - Ikke kult om elevene ser meg naken