SEIRENDE: Jan Thomas går seirende ut av salgsduellen mot Mira. Stylisten selger flere singler.
Foto: Stella Pictures
SEIRENDE: Jan Thomas går seirende ut av salgsduellen mot Mira. Stylisten selger flere singler.
HEFTIG VIDEO: Mira gir alt i videoen til sin nye singel  I m the one . Men nedlasterne har ikke latt seg fenge.
HEFTIG VIDEO: Mira gir alt i videoen til sin nye singel "I'm the one". Men nedlasterne har ikke latt seg fenge.

Selger dårligere enn Jan Thomas

Men plateselskapet er ikke overrasket...
 
Annonse
Annonse
 
Annonse
Del på facebook
Vil du motta Seoghør.nos nyhetsvarsel?
SKUFFENDE SALG: Mira Craig ligger helt nede på 75.-plass på iTunes-listen.
Foto: Anders Myhren / Seher.no
SKUFFENDE SALG: Mira Craig ligger helt nede på 75.-plass på iTunes-listen.
SEHER.NO: Mira Craig (26) slapp nylig singelen "I'm the one". Men salgstallene har i tiden etter utgivelsen ikke vært helt på topp. Nå ligger Mira på 75.-plass på iTunes-listen.

Til sammenligning ligger Jan Thomas (42) på 38.-plass med sin single, "Get up and Dance".

- Det overrasker meg ikke at Jan Thomas får hype akkurat nå. Folk er nysgjerrige og derfor kjøper de singler. Selvsagt skulle jeg gjerne sett Mira høyere på singlelisten, men jeg er uansett ikke sjokkert over at hun nå ligger lavere enn Jan Thomas, sier Promotion Manager Ronnie Klaussen i Bonnier Amigo til Seher.no.

Klaussen hevder valget av låt som single har mye å si for radiospillingen her til lands. Neste single vil bli en mer radiovennlig sang.

- Den første singelen til Mira var en låt med sterkt klubbpreg, og slik musikk spilles ikke så mye på radiolistene her hjemme. Og radiospilling har jo som kjent en del å si for singlesalget.

- Rett over påske slipper vi en ny single som er mer radiovennlig, og denne har jeg stor tro på. Den er en mer up-beat sommerlåt.

Plateselskapet til Mira er ikke overrasket over at hun ikke blir spilt så mye på norsk radio. Musikken hennes er nemlig mer "amerikansk" i stilen.

- At Mira ikke blir spilt så mye på norsk radio er ikke noe nytt egentlig. Hun lager musikk som er litt amerikansk i stilen, og det er ikke så lett å jobbe med mot norsk radio. Så det er egentlig som forventet, sier Klaussen.

Han mener mye av grunnen til at Jan Thomas selger godt for tiden, ligger i at så og si alle vet hvem han er, og er interessert i å finne ut hvordan han gjør seg som artist.

- Det er ikke sjokkerende at Jan Thomas selger mer akkurat nå. Han er en kjent fyr som folk vet hvem er, og det er første gang han gjør noe sånt. Folk er nysgjerrige.

I begynnelsen av mai kommer Miras neste album ut, og Ronnie Klaussen føler det meste er i rute før plateslippet. I den anledning blir også singelen "Soul" sluppet, som han tror vil gjøre det bedre på hitlistene.

- Men vi er ikke skuffet over Mira, promomessig ligger vi svært godt an, og vi ser veldig frem til albumet "Ghetto Fairytale" som slippes 4. mai. Og først kommer den nye singelen "Soul", som er mer sommerlig og happy låt som også er mer radiovennlig.

Har du et kjendistips? Tips oss på seher@seher.no, eller ring vår tipstelefon 93076767.

LES OGSÅ: - Da jeg ble kalt tjukk kom alle til unnsetning

Hvem foretrekker du - Mira eller Jan Thomas?

Seher.nos debatt er et forum for meningsutveksling, informasjon og synspunkter. Vi krever at du identifiserer deg gjennom din Facebook-konto. Vi vil ikke ha mobbing eller trakassering, trusler eller hatefulle meldinger på Seher.no. Den som gjør seg skyldig i dette vil oppleve å bli utestengt.

Med vennlig hilsen David Stenerud, redaktør.
Laster..
 
6 7 8
Annonse

Alle de siste sakene
NORSKE KJENDISER
JETZ
KONGELIGE
TV OG FILM