LOS ANGELES (Seher.no): Man skulle kanskje tro at jenter kastet seg etter den kjekke "Twilight"-stjernen Robert Pattinson (22), men ifølge ham selv er det langt fra sannheten.
- Det virker ikke som om noen vil være i et forhold med meg. Jeg har aldri vært ordentlig forelsket for det er ingen som vil binde seg til meg. Jeg er en enstøing, sier han ifølge Life & Style magazine.
Dette bekrefter også "Twilight"-kollegaen hans Sarah Clarke.
- Han er veldig stille, sier hun.
Det kan nesten virke som om 22-åringen har vanskelig for å takle suksessen sin. Det ble nylig kjent at han
glefser til fansen, så han har åpenbart et problem med å vite hvordan han skal oppføre seg i forhold til andre mennesker, skriver bladet.
- Når man bare blir ordentlig kjent med ham er han sosial og morsom. Han er en søt gutt, men han er annerledes, forteller "Twilight"-stjernen Ashley Greene.
Pattinson, som ønsker å være
en badboy, har tidligere prøvd seg på motspillerne Kristen Stewart og Nikki Reed, samt sin gode venninne Camilla Belle - uten hell. Dette skal ha fått ham til å føle seg veldig ensom.
- Det er ekstra vanskelig for Robert at de fleste av vennene hans er i forhold, forklarer en kilde til Life & Style.
Den britiske skuespilleren og modellen fikk sitt første kyss som 12-åring, men hadde ikke kjæreste før han ble 18 år.
- Hvis noen ber meg ut på en date, så sier jeg ja. Problemet er at jeg aldri bli bedt ut. Og selv vet jeg ikke hvordan jeg inviterer ut jenter. Hvis jeg ikke er helt sikker på at noen er interessert i meg holder jeg meg langt unna.
Så til tross for den enorme suksessen han nå opplever sliter Pattinsom med lavt selvbilde.
- Robert har ikke nok tro på seg selv, og han skjønner ikke hva alle de kvinnelige fansene plutselig ser i ham, forteller kilden.
- Jeg er kjedelig. Jeg sitter som oftest hjemme og ser på tv og spiser fastfood, sier "Twilight"-stjernen selv.
LES OGSÅ: Verdens nye superstjerner?
Få 13 utgaver
for 435,-