MÅTTE BLI HJEMME: Kronprinsesse Mette-Marit fikk hjernerystelse under et besøk i Ukraina, og er fremdeles sykemeldt.
Foto: SCANPIX
MÅTTE BLI HJEMME: Kronprinsesse Mette-Marit fikk hjernerystelse under et besøk i Ukraina, og er fremdeles sykemeldt.
EKSOTISK: Kronprinsen ble invitert til lunsj hos gjeterne Gantuya og Shurentsetseg i Mongolia.
Foto: D. Rentsendorj, MONTSAME news
EKSOTISK: Kronprinsen ble invitert til lunsj hos gjeterne Gantuya og Shurentsetseg i Mongolia.

Stort møte for kronprins Haakon

Se alle bildene fra kronprinsens Mongolia-tur her!
 
Annonse
Annonse
 
Annonse
Del på facebook
Vil du motta Seoghør.nos nyhetsvarsel?
Se alle bildene nederst i saken!

SEHER.NO: Nylig dro kronprins Haakon (35) til Mongolia på et oppdrag for FNs utviklingsprogram.

Her var han i tre dager, hvor han blant annet så på hvordan et aktivt lokaldemokrati er nøkkelen til å bekjempe fattigdommen i et av verdens største land. 

Kronprinsen fikk også smakt ekte mongolsk mat, sett på en nomades buskap, prøvd seg på pil og bue, og hilst på elever ved Our Home Ger School.

- Jeg synes det er flott at vi har en tronfølger som bruker sin rolle og posisjon til å sette fokus på det han brenner for, sa Se og Hørs hoffreporter Kjell Arne Totland til Seher.no kort tid før kronprinsen reiste.

Og:

- Med sitt sterke internasjonale engasjement er Haakon på mange måter i ferd med å fornye monarkiet og å gi det nytt innhold. Og han vil slett ikke bare være gallionsfigur og pynt på kransekaken. Gjennom studier i internasjonal politikk og i utviklingsspørsmål har han i årenes løp opparbeidet seg en faglig ekspertise, som gjør at han blir lyttet til.

Det var i 2003 ble Haakon utnevnt til ambassadør for FNs utviklingsprogram UNDP, med spesielt fokus på fattigdomsproblematikken.

LES OGSÅ: - Eva kunne blitt spansk dronning

Kongehuset har nå offentliggjort flere bilder fra den spennende turen, og under kan du se dem alle:

Stort møte for kronprins Haakon
1 av 7
Neste 
 Forrige
Klikk for neste
Kronprins Haakon og Khentiis provinsguvernør Jargal ønskes velkommen av gjeteren Gantuya
 
6 7 8
Annonse

Alle de siste sakene
NORSKE KJENDISER
JETZ
KONGELIGE
TV OG FILM