BLE KJENDIS: Sandra ble rikskjendis gjennom  Idol -deltagelsen i 2004. Ungjenta havnet tilslutt på fjerdeplass i konkurransen.
Foto: TV2
BLE KJENDIS: Sandra ble rikskjendis gjennom "Idol"-deltagelsen i 2004. Ungjenta havnet tilslutt på fjerdeplass i konkurransen.
LYKKELIGERE: Sandra Lyng Haugen innrømmer overfor  God Kveld Norge  at hun har hatt det ganske kjipt opp gjennom årene.
Foto: SCANPIX
LYKKELIGERE: Sandra Lyng Haugen innrømmer overfor "God Kveld Norge" at hun har hatt det ganske kjipt opp gjennom årene.

- Jeg er over det nå

Sandra Lyng Haugen har kommet seg gjennom den tøffe tiden.
 
Annonse
Annonse
 
Annonse
Del på facebook
Vil du motta Seoghør.nos nyhetsvarsel?
ISDANS: Sandra var også med i TV 2-programmet  Isdans  våren 2007, men måtte trekke seg på grunn av skader etter en bilulykke.
Foto: SCANPIX
ISDANS: Sandra var også med i TV 2-programmet "Isdans" våren 2007, men måtte trekke seg på grunn av skader etter en bilulykke.
SEHER.NO: Sandra Lyng Haugen (21) var den 16 år gamle solstrålen som kapret hele Norges hjerte med sitt blide og vinnende vesen under "Idol" i 2004.

Mosjøen-jenta, som tilslutt havnet på en fjerdeplass i sangkonkurransen, ble raskt en av landets største stjerner og ungdomsidol.

Året etter "Idol"-deltagelsen slapp ungjenta singelen "Sommerflørt", sammen med rapper Philip, og låten ble en av sommerens desidert største hitter, med en 1. plass på VG-lista i 5 uker. Også hennes neste singel "I Morgen", samt albumet "Døgnvill" gjorde det godt på hitlistene.

Våren 2007 deltok hun i TV 2-programmet "Isdans", men måtte tilslutt trekke seg etter at hun ble skadet i en bilulykke.

- Veldig mye press
Likevel var ikke alt topp for Sandra, som i et ferskt intervju med TV 2s "God Kveld Norge" innrømmer at det ikke alltid har vært like enkelt å opprettholde "solstråle"-imaget hun fikk gjennom "Idol".

- Da jeg var med i "Idol" ble det veldig mye press, for jeg følte at jeg måtte gå inn i en sånn rolle som "hei, jeg er Sandra og er kjempeblid hele tida". Og det ble jo ikke helt ekte alltid, sier Sandra i intervjuet.

Og ungjenta innrømmer at det har vært veldig tøft til tider.

- Jeg har opplevd mye kjipt, men det har jeg kommet ut av, jeg er over det nå, sier hun.

Vil gi jenter selvtillit
Sangfuglen går for tiden på Bjørknes i Oslo og fullfører sin videregåendeutdanning, som ble amputert gjennom "Idol". Og ifølge henne selv, har hun det bedre enn noensinne.

- Jeg kjenner at jeg er lykkeligere når jeg står opp om morgenen, forteller hun.

Selv om det lenge har vært stille rundt 21-åringen, er hun fortsatt like opptatt av musikk, og jobber nå med en ny plate, som hun håper vil bli ferdig til neste år.

- Det brenner inne i meg, og det er musikk som gjør meg glad og lykkelig. Og så setter jeg sånn utrolig stor pris på at jeg har fått den sjansen, sier hun, og legger til:

- det forrige albumet mitt var trist, nå har jeg lyst til å lage låter som får folk i bedre humør og jenter til å ha bedre selvtillit og være stolte av den de er.

Artisten vet nemlig alt om presset på unge jenter i dag, og har tidligere innrømmet at hun selv har blitt offer for et enormt slankepress i underholdningsbransjen.

- Jeg har fått høre at jeg er tjukk. Men jeg er stolt av kroppen min - og det synes jeg alle jenter bør være. Det er bare trist at jenter ned i 13-års alderen vil slanke seg, har hun tidligere uttalt til Se og Hør.  

Har du et kjendistips? Tips oss på seher@seher.no

LES OGSÅ: - Har hørt at hun er tjukk!
 
6 7 8
Annonse

Alle de siste sakene
NORSKE KJENDISER
JETZ
KONGELIGE
TV OG FILM