her tar cæsar-stjernen nm-gull
Foto: Hotel Cæsar
SUKSESS: Jannecke Ølnæs gjør for tiden suksess som Cecilie Hove i Hotel Cæsar.
her tar cæsar-stjernen nm-gull
Foto: Anorak
GLAD VINNER: Meditasjon og jogging, pluss et kaldt hode, gav Jannecke førsteplass i NM i Slapp'a.

Her tar Cæsar-stjernen NM-gull

Jannecke Ølnæs holdt hodet kaldt i kampen om den gylne kaffetrakter.
Annonse
Annonse
 
Skrevet av
Hanne Line Mathisen
26. aug 2008 kl 11:47
Del på facebook   
Vil du motta Seher.nos nyhetsvarsel?
her tar cæsar-stjernen nm-gull
Foto: Anorak
HARD INNSATS: En konsentrert Jannecke slapper av alt hun kan, mens en sykepleier sjekker hvilepulsen hennes.
SEHER.NO: Jannecke Øinæs (28) gjør ikke bare suksess som Cecilie Hove i Hotel Cæsar om dagen.

Lørdag stakk hun nemlig av med førsteplass i årets NM i Slapp'a -der målet var å holde hvilepulsen lavest mulig. 

Etter flere runder stod hun igjen som vinneren blant 202 deltakere.

– Kjempegøy! Som tennisspiller ble jeg nummer 2 i junior-NM, men nå har jeg endelig fått en norgesmestertittel jeg også, ler hun.

For å kunne oppnå den tilbakelente tittelen takker den tidligere barnestjernen sin gode kondisjon, noe som hun mener også er nødvendig for å gjøre en god jobb som skuespiller.

- Jeg løper nesten hver dag, driver med meditasjon og er opptatt av kosthold. Det var likevel uventet at jeg skulle gå helt til topps i dette mesterskapet. Det er gir meg motivasjon til å fortsette å holde meg i form, sier Øinæs.


Ikke planlagt


Men det var helt tilfeldig at vinneren i det hele tatt deltok.

- Jeg var ute og gikk tur med kjæresten min, og han hadde lest om arrangementet i
avisen. Derfor stakk vi innom og deltok på sparket, sier hun.

Kjæresten er som kjent Cæsar-kollegaen Kim-Daniel Sannes (22).

Med 46 hjerteslag i minuttet kom hun seg til finalen, og i den klarte hun å holde hodet kaldt og dermed hvilepulsen lavest.

Arrangøren, Norsk Kaffeinformasjon, avviklet konkurransen for andre år på rad og den er ifølge informasjonsleder Marit Lynes en hyllest til den norske kaffepausen.

Med slike arrangører så er det kanskje ikke så overraskende at premien er ett års fritt forbruk av kaffe, i tillegg til pokalen som er en forgylt kaffetrakter.

Har du et kjendistips? Send det til Seher@seher.no.

LES OGSÅ: Cæsar-stjernenes fy-fy
 
6 7 8
Annonse

Alle de siste sakene
NORSKE KJENDISER
JETZ
KONGELIGE
TV OG FILM