NY SJANSE: Aina ble diskvalifisert i Frøken Norge - fordi hun er gift. Men nå er hun med i kåringen  Norges flotteste kvinne . Der er mann og barn ingen hindring.
Foto: Peter Eftestøl / Frøken.no
NY SJANSE: Aina ble diskvalifisert i Frøken Norge - fordi hun er gift. Men nå er hun med i kåringen "Norges flotteste kvinne". Der er mann og barn ingen hindring.
ÅRSAKEN...: Aina og brudgommen, Peder. Det er naturlig nok ikke mulig å bli Frøken Norge om man er frue...
Foto: Froken.no
ÅRSAKEN...: Aina og brudgommen, Peder. Det er naturlig nok ikke mulig å bli Frøken Norge om man er frue...

Fikk ny sjanse etter Frøken-disk

Aina kunne ikke bli Frøken Norge fordi hun er gift. Er hun landets flotteste kvinne?
 
Annonse
Annonse
 
Annonse
Del på facebook
Vil du motta Seoghør.nos nyhetsvarsel?
SEHER.NO: Siste innspurt!

Aina Regine Eftestøl (21) ble disket fra Frøken Norge. Ikke fordi hun hadde stilt opp på nakenbilder. Nei, årsaken var så uskyldig som at hun er gift.

- Det sier seg selv at man ikke kan bli Frøken Norge hvis man er gift, sier missegeneral Geir Hamnes. I år er det kommet en konkurranse som passer for Aina, og alle andre gifte kvinner. For første gang kårer nemlig Se og Hør "Norges flotteste kvinne".

- Det var litt dumt at jeg ikke kunne bli med i Frøken Norge. Men denne konkurransen er jo åpen for alle, så da prøver jeg meg heller her, forteller flotte Aina til Se og Hør.

Som 20-åring giftet hun seg med Peder Eftestøl (28) etter at de hadde vært sammen i ett år. Hun er i semifinalen, og blant favorittene til å nå finalen.

Heller ikke barn er en hindring i denne Se og Hør-kåringen. Og det betyr at også Guro Figenschou plutselig har en sjanse. Hun ble disket fra Frøken Norge fordi hun er mamma. Men "Norges flotteste kvinne" har hun sjansen til å bli.

Denne uken er det siste innspurt for de 20 semifinalistene! Se alle kandidatene her.

20 flotte kvinner i alderen 21 til 49 år fra alle deler av landet er i semifinalen, men det er opp til deg hvilke 10 som går videre til den store finalen.

Frem til midnatt på torsdag kan du stemme frem din favoritt til "Norges Flotteste Kvinne".

De 10 som får flest stemmer møtes på Geilo 8. august, hvor de vil kjempe om tittelen og en fantastisk reise til Thailand.

Èn gang hver 24. time kan du stemme gratis over nettet - her.

Du kan også sende SMS med NFK + deltagerens nummer til 1901. Hver SMS koster 5 kroner.

Se bilder av alle semifinalistene, med stemmenummer, her:

Fikk ny sjanse etter Frøken-disk
1 av 20
Neste 
 Forrige
Klikk for neste
NFK1 GURO FIGENSCHOU: Guro er 27 år og kommer fra Tromsø.
 
6 7 8
Annonse

Alle de siste sakene
NORSKE KJENDISER
JETZ
KONGELIGE
TV OG FILM