Skrevet av
Ida Lindvall
Publisert:
26. jun 2008 kl 15:35
Sist endret:
26. jun 2008 kl 20:29
Se bildene av fotballkjekkasene nederst i saken!
SEHER.NO: Nå som EM nærmer seg slutten skulle det bare mangle at spillerne får litt oppmerksomhet.
Søkemotoren Kvasir har gjort en uformell undersøkelse på hvem av fotballspillerne i EM som er mest populære i Norge.
Listen er basert på søkeloggen hos Kvasir, og undersøkelsen har gått siden startskuddet på EM den 7. juni og frem til tirsdag 24. juni, fem dager før den avgjørende finalen skal spilles.
Resultatet?
Portugisiske Christiano Ronaldo (23) fra Manchester United er den aller mest populære spilleren i årets EM. Han ligger nesten på det dobbelte av antall søk som sin spanske etterfølger, Fernando Torres (24), som ligger som nummer to.
Også svenske Fredrik Ljungberg (31) har fått en plass på listen, og vekker like mye oppmerksomhet for utsendet sitt som sine prestasjoner på banen.
Kjekkasen har blant annet jobbet som undertøysmodell for Calvin Klein, og posert nokså avkledd på diverse store reklameplakater.
Til stor glede for det kvinnelige publikum.
Ellers blir listen mye dominert av italienere, men også franske Thierry Henry og tyske Michael Ballack har gjort seg fortjent til en plass.
Fotballinteressen i Norge er stor, og fotballrelaterte temaer er
alltid populære på Kvasir. Når det gjelder EM, så har vi hatt en
merkbar økning i søk på enkeltspillere, sier Renate Morken,
informasjonskonsulent i Eniro, som står bak Kvasir.
Her er den norske topp 10-listen over de mest populære spillerne i årets EM:
1. Cristiano Ronaldo (Portugal)
2. Fernando Torres (Spania)
3. Fredrik Ljungberg (Sverige)
4. Nuno Gomes (Portugal)
5. Luca Toni (Italia)
6. Cesc Fabregas (Spania)
7. Michael Ballack (Tyskland)
8. Gianluigi Buffon (Italia)
9. Alessandro del Piero (Italia)
10. Thierry Henry (Frankrike)
Finalen i EM spilles søndag den 29. juni.
Se bildespesial av EM-kjekkasene her:
LES OGSÅ: De mest sexy fotballfruene.
Her er de heteste EM-kjekkasene
1 av 10
Neste

Forrige
HØYEST OPP: Portugisiske Christiano Ronaldo tar topp-plassen.