Foto: All Over Press
KJEKKAS: Morten Harket kan se tilbake på en lang og suksessfylt karriere - spesielt som frontmann i A-ha.
Foto: SCANPIX
NY PLATE: Morten Harkets nye soloalbum slippes i norske musikkhyller 19. mai. Men Harket er ikke fornøyd med bare å kapre det norske markedet...
seher.no på Facebook
MARKEDSPLASS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



Harket vil erobre verden
- Verden er min boltreplass. Sånn er det bare, sier plateaktuelle Morten Harket.
skrevet av
Bjørn Ekker
29. mar 2008 kl 10:05
Del på facebook   
SEHER.NO: Morten Harkets (48) kommende soloplate slippes i Norge og Tyskland i mai. Men den norske popstjernen nekter å gi seg der, skriver Dagbladet.

- Det er helt naturlig for meg å tenke internasjonalt. Helt siden vi slo gjennom, har verden vært min boltreplass. Sånn er det bare, sier han til avisen.

Albumet, som har fått navnet "Letter from Egypt", skulle egentlig slippes i mars, men ble utsatt. Nå er det bestemt at plata, som utgis i samarbeid mellom Universal i Norge og Tyskland, slippes her hjemme 19. mai, og i Tyskland noen dager senere.

Ifølge dagbladet er det også planer om full satsning i Storbritannia etter hvert, men detaljene er foreløpig ikke klare. Harkets samarbeidspartner, Sigurjon Einarsson, bekrefter i tillegg at det vil bli snakk om utgivelse i Asia og Sør-Amerika en gang i framtiden.

Harket selv er klar over at det vil bli tungt å starte opp fra bunnen av - uten en stor internasjonal solokarriere å bygge på.

- Vi har satt det opp sånn, for jeg har ikke lyst til å gå ut med en global satsning med en gang - da mister du oversikten. Du er nødt til å starte et sted. Dette albumet kommer nedenfra, det er ikke fortsettelsen på noe, sier han.

"Letter from Egypt" er Harkets første soloplate siden "Vogts Villa" i 1996.

LES OGSÅ: - Forelsket i Morten Harket
- Toget har gått for Morten
- Jenter er alltid sexobjekter
- Han er verdens vakreste mann
Teller