nye plate-planer for gaute
Foto: Anders Myhren, Seher.no
ET HJEM FOR GAUTE: Idol-toeren fra 2003 har seks måneders kontrakt med Hotel Cæsar, og har allerede blitt en populær karakter i den TV 2-sendte såpeserien.
nye plate-planer for gaute
Foto: Anders Myhren, Seher.no
PLATEAKTUELL: Gaute Ormåsen har travle dager med både plateslipp og Cæsar-rolle, men han har fremdeles overskudd til å legge flere planer.

Nye plate-planer for Gaute

- Jeg går og drømmer om å lage en Prøysen-plate etterhvert.
Annonse
Annonse
 
Skrevet av
Victoria Bryde og Anders Myhren
21. feb 2008 kl 17:44
Del på facebook   
Vil du motta Seher.nos nyhetsvarsel?
nye plate-planer for gaute
Foto: Tylden
VINN SIGNERT ALBUM: Se konkurransen nederst i saken.
SEHER.NO: Albumet Drømmesang er nettopp kommet i butikkhyllene, men Gaute Ormåsen (24) hviler ikke på sine laurbær av den grunn. Den plateaktuelle "Hotel Cæsar"-skuespilleren går allerede svanger med flere plate-planer, og neste gang håper han å kunne tolke Alf Prøysen.

- For de som har fulgt med litt på min karriere, så sang jeg jo Prøysen i Idol. Historiens første som gjorde det, vil jeg tro. Og det er jo fordi jeg har et forhold til Prøysen. Jeg er vokst opp ti minutter unna der han er vokst opp, og det var mye Prøysen på barneskolen og slikt, sier Gaute til Seher.no.

- Jeg er veldig glad i Prøysen og har egentlig hatt det i bakhodet i flere år at jeg skal gi ut CD med ham en eller annen gang, og den gangen tror jeg muligens blir i år eller neste år.

LES OGSÅ: Tor Milde dukker opp i Hotel Cæsar

Gaute har slått seg til ro med å synge norsk på norsk, og vil ikke gå over til engelsk for å slå gjennom internasjonalt.

- Jeg har aldri hatt noen drøm om å bli superstjerne, sier Gaute.

- Jeg må si jeg er veldig fornøyd bare jeg kan få leve av musikken - et sånt enkelt liv i Norge.

Se video med Gaute og hør ham synge Prøysen her:



Gaute Ormåsen-konkurransen er nå avsluttet. Vinnerne av signerte album ble:

John Olaf Rusten, Våler i Solør
Tonelise Torp Andersen, Rykkinn

Vi gratulerer!
 
6 7 8
Annonse

Alle de siste sakene
NORSKE KJENDISER
JETZ
KONGELIGE
TV OG FILM