SKUESPILLER: Pia Tjelta skal ta over for Thomas Giertsen.
Foto: SCANPIX
SKUESPILLER: Pia Tjelta skal ta over for Thomas Giertsen.
GET-MILLIONER: Thomas Giertsen skal ha tjent mange millioner som ansiktet til Get.
Foto: Get.no
GET-MILLIONER: Thomas Giertsen skal ha tjent mange millioner som ansiktet til Get.

Tar over for Giertsen

Pia Tjelta, Pål Bang-Hansen og Tshawe Baqwa tar over som Gets ansikt utdad.
 
Annonse
Annonse
 
Annonse
Del på facebook
Vil du motta Seoghør.nos nyhetsvarsel?
NRK-VETERAN: Pål Bang-Hansen er blant kjendisene som blir det nye ansiktet til tv-distributøren.
Foto: SCANPIX
NRK-VETERAN: Pål Bang-Hansen er blant kjendisene som blir det nye ansiktet til tv-distributøren.
MADCON: Også  Skal vi danse -stjerne Tshawe Baqwa er nytt ansikt for Get.
Foto: SCANPIX
MADCON: Også "Skal vi danse"-stjerne Tshawe Baqwa er nytt ansikt for Get.

SEHER.NO: Skuespiller Pia Tjelta (30), eks-NRK-nestor Pål Bang-Hansen (70) og Madcon-rapper Tshawe Baqwa (27) tar over som tv-distributøren Gets ansikt utad etter Thomas Giertsen (36),skriver VG.


I løpet av 2007 skal Giertsen ha tjent et sted mellom to og tre millioner for å reklamere for tv-distributøren, og ifølge reklamemannen Kjetil Try i Try reklamebyrå kan Giertsens Get-honorar ha vært det største i norsk historie.


 Men nå skal komikeren i stedet bli regissør og produsent for de nye reklamefilmene.


Og Pia Tjelta, som den siste tiden har blitt et yndet reklameobjekt, er svært åpen når det gjelder grunnen til at hun takket ja.


- Jeg har fått mange forespørsler, og jeg har alltid sagt nei. Men dette var jeg ikke redd for å gjøre. Hvem som helst kan kjøpe oss for penger, sier hun til VG.


 Pål Bang-Hansen forlot NRK i fjor, og har dermed for første gang anledning til å ta seg betalt for sin kjendisstatus.


Likevel innrømmer han at han ikke ville stilt opp for hva som helst.


- Jeg ville jo ikke stilt opp for margarin. Det er fint å få folk til å se film, selv om film er best på kino, sier han.


Kjetil Try tror likevel ikke honorarene til de nye "Get-ansiktene" kan sammnelignes med den til Thomas Giertsen og han tror det er Pia Tjelta som har mest å vinne eller tape på satsningen.


- Det er avhengig av hvordan det blir, sier han.


LES OGSÅ: - Tjener millioner på Get

 
6 7 8
Annonse

Alle de siste sakene
NORSKE KJENDISER
JETZ
KONGELIGE
TV OG FILM